czwartek, 14 Listopad 2019
Home / GRYFICE / Przed nami jeszcze kilka tropikalnych dni. Jak przetrwać w taki czas?

Przed nami jeszcze kilka tropikalnych dni. Jak przetrwać w taki czas?

Prognozy na najbliższe dni są bezlitosne. Do niedzieli fala upałów.  Jak radzić sobie ze słońcem i wysoką temperaturą? – Obowiązkowo zimna woda i kapelusz – zdradza swój sposób Jadwiga Słomkowska, dodając, że dobrze sprawdzają się chłodne kompresy. Pamiętajmy, by przed słońcem chronić najmłodszych i czworonogi.

Do niedzieli temperatura nie będzie nas oszczędzać. Słońce przygrzewa potężnie, a temperatura w dzień dochodzi nawet do 33°C. I choć dla plażowiczów i pierwszych gości nad morzem to idealna aura, ci w lądzie muszą przetrwać.

W tak gorący czas, ważne jest by zadbać o odpowiednie nawodnienie i luźną, bawełnianą odzież, która uchroni nas przed poparzeniami słonecznymi i przegrzaniem. – Staram się nie wychodzić z domu z dziećmi w taki upał, ale gdy już muszę zabieram napoje dla dzieciaków, czapeczki, wychodzimy na spacer po 15.00. Sama w torbie mam butelkę zimnej wody i kapelusz – tłumaczy pani Anna, mama dwójki maluszków.

Równie ważne jak nawodnienie są kremy z filtrem. Szczególnie powinniśmy nimi smarować dzieci, bo to one są bardziej narażone na poparzenia słoneczne i udary, niż dorośli. Najlepszym rozwiązaniem jest ograniczenie wychodzenia na zewnątrz do minimum. Jeśli jednak musimy opuścić chłodne mieszkanie, warto często wchodzić do klimatyzowanych pomieszczeń, np. sklepów. – Gdy przy 25 stopniowej temperaturze muszę załatwić jakąś sprawę, to co kawałek zatrzymuje się na chwilę w cieniu, by się ochłodzić – mówi Joanna Tałanda z Trzebiatowa.

gryfickie.info

Sprawdź także

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gryficach

Starosta Powiatu Gryfickiego – Ryszard Chmielowicz oraz Burmistrz Gryfic – Andrzej Szczygieł zapraszają do udziału …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.