niedziela, 17 Listopad 2019
Home / GRYFICE / Wieczór autorski uczniów i absolwentów „Miłosza”

Wieczór autorski uczniów i absolwentów „Miłosza”

W czwartkowe popołudnie (16 czerwca 2016r.), w czytelni  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach, odbyło się niecodzienne spotkanie – wieczór autorski Idy Szpakowskiej, Wiktorii Waszczuk, Pauliny Czusz i Igora Witaszka – uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach.

Ci młodzi, utalentowani  ludzie to autorzy tekstów zamieszczonych w tomiku „Ulotne… Uchwycone”. Zbiorek wydany został w kwietniu tego roku przez ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach. Następstwem opublikowania książeczki było zorganizowanie przez dyrektora„ Miłosza”  wieczoru autorskiego, będącego przedsięwzięciem promującym młode talenty. Stał się  okazją do  spotkania osób bliskich autorom, ale też wszystkich miłośników młodzieńczej wrażliwości. Spotkanie poprowadzili Pani Monika Maliszewska – Gruca – poetka i Pan Waldemar Wierzba – polonista, pisarz, wydawca. Prowadzący imponowali profesjonalizmem, przygotowaniem merytorycznym i doskonałą znajomością cytowanych tekstów. Po części wstępnej, wypełnionej słowami powitania, wygłoszonymi przez Pana Stanisława Stolza, i wprowadzeniu w wykonaniu Pana Waldemara Wierzby, nastąpiła prezentacja utworów. Zebrani wysłuchali różnych, oryginalnych interpretacji – czytali sami autorzy, ale również Pani Monika Maliszewska – Gruca, Pani Krystyna Skrzypek i Pan Waldemar Wierzba.

Dyskusje, które toczyły się po prezentacjach, dotyczyły rozmaitych zagadnień, m.in.: inspiracji twórczych, zainteresowań autorów, sposobów ujęcia tematu, roli literatury  i obowiązków czytelnika. Po części oficjalnej, trwającej blisko dwie godziny, nastąpiło podsumowanie. Dyrektor ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach podziękował za przyjęcie zaproszenia na spotkanie młodym autorom, Państwu prowadzącym wieczór, publiczności i gronu osób życzliwych, bez pomocy których wydanie tomiku oraz zorganizowanie warsztatów i wieczoru autorskiego byłoby utrudnione. Szczególne podziękowania za wsparcie finansowe trafiły do Pana Ireneusza Rachubińskiego i Pana Bogdana Dembowskiego, oraz do ilustratora, Pana Karola Zarosy. Reszta wieczoru upłynęła na przyjemnych rozmowach i przyjacielskiej wymianie poglądów. Po spotkaniu sformułowano naprawdę budujące wnioski – oto kolejne pokolenie młodych ludzi potrafi na chwilę porzucić komputer i oddać się swoim, w tym przypadku twórczym, pasjom. Czekamy na kolejne dzieła NASZYCH AUTORÓW.

ZSP im. Czesława Miłosza

Sprawdź także

Rocznica odzyskania Nieodległości w Gryficach

Już 10 listopada w Gryficach wspominano 101 rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości. Rocznica odzyskania Niepodległości …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.