poniedziałek, 18 Listopad 2019
Home / HISTORIA / Wakacje z Chąśbą w trzebiatowskiej Baszcie Kaszanej

Wakacje z Chąśbą w trzebiatowskiej Baszcie Kaszanej

Zmęczeni wylegiwaniem się na plaży turyści mogą odwiedzić Trzebiatów, który atrakcyjny przez cały rok za sprawą bogatej zabudowy wspaniałych zabytków. Jednym z symboli miasta jest niewątpliwe Baszta Kaszana, która w zamierzchłych czasach służyła, jako miejsce obserwacji przed nadciągającym wrogiem. Zgodnie z tradycją już 25 czerwca, czyli na początku wakacji, Baszta Kaszana otwiera swoje podwoje dla turystów dzięki zaangażowaniu wolontariuszy ze Stowarzyszenia Historyczny Trzebiatów „Chąśba”.

Opiekujący się Basztą wolontariusze Stowarzyszenia Historyczny Trzebiatów „Chąśba” chętnie oprowadzą turystów, opowiedzą o mieście, przybliżą legendę o zabytku. Basztę będzie można zwiedzać każdego dnia w godzinach od 10.00 do 16.00. W sierpniu i wrześniu „Chąśba” planuje organizację warsztatów dla dzieci. Aby zebrać potrzebne fundusze, zgłoszony został projekt crowdfundingowy na platformie http://wspieram.to/. Więcej o inicjatywie można przeczytać na profilu zbiórki: https://wspieram.to/projekt/6863/z-przeszosci-w-przyszosc .

Sprawdź także

Święty Mikołaj kolejny raz odwiedzi Trzebiatów

Już po raz piąty przed ratuszem miejskim w Trzebiatowie, ku uciesze najmłodszych pojawi się św. …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.