czwartek, 27 Czerwiec 2019
Home / POWIAT / Nowielice pod wodą! Zalane posesje, ludzie brodzą w rwących potokach

Nowielice pod wodą! Zalane posesje, ludzie brodzą w rwących potokach

– Woda zalała nam cały ogród, piwnice, rozmyła wszystko, nanosząc potężną ilość mułu. Wszystko przez pracę drogowe związane z przebudową trasy wojewódzkiej nr 109 w kierunku Trzebusza – mówi pani Anna z Nowielic, na posesji, której strażacy przez kilka godzin wypompowywali wodę.

– To już drugi taki potop. Parę dni temu rwący strumień przetoczył się przez ogrody, zniszczył uprawy, zalał piwnicę, woda stała na metr. Dziś jest tak samo, wszystko zalane, zniszczone, dwa ogródki, zatkane odpływy. Strażacy walczą tu od kilka godzin – mówi czytelniczka gryfickiego.info, na posesji której firma pracująca przy przebudowie drogi wojewódzkiej 109 kładła na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich kanalizację deszczową.  – Przekopali się przez ogródek, instalowali hydrant, niestety wczoraj wykopali rów i przerwali coś w rodzaju wału, który sami wykonaliśmy, by ochronić nasz grunt przed wodami opadowymi spływającymi z drogi. Efekt jest taki, że dziś wszystko jest pod wodą – mówi kobieta.

Firma wykonująca prace przy drodze nr 109 pracuje na zlecenie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sp.z.o.o. Jak ustaliło gryfickie.info wykonawca został już zdyscyplinowany. A poszkodowani otrzymają odszkodowanie.

Ulewne deszcze, które od rana przetaczają się nad województwem poczyniły szkody w różnych zakątkach regionu. W Powiecie Gryfickim strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy. W Trzebiatowie m.in. podtopiony został skarbiec jednego z miejscowych banków.

2

potop1

potop slider4

gryfickie.info

Sprawdź także

Sezon wakacyjny w gminie Trzebiatów oficjalnie otwart

W minioną sobotę (22 czerwca) w Mrzeżynie odbył się festyn z okazji oficjalnego otwarcia sezonu …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.