niedziela, 22 Wrzesień 2019
Home / KULTURA / Spotkanie z Adrianną Biedrzyńską w Pałacu nad Młynówką

Spotkanie z Adrianną Biedrzyńską w Pałacu nad Młynówką

To będzie wyjątkowe spotkanie. Adrianna Biedrzyńska wystąpi przed trzebiatowską publicznością po raz pierwszy. Zabierze słuchaczy w magiczną podróż, uchylając kurtynę świata, który jest dla niej naturalnym środowiskiem.

To nie będzie opowieść o narysowanych niefrasobliwą kreską przez lokalnych paparazzi – scenach z intymnego  życia artysty. Ale osobiste spotkanie z publicznością, dla której aktorka wykona mini recital. W końcu z tego właśnie jest znana. Z charyzmy i niezwykłej ekspresji wokalnej. Do historii polskiej piosenki aktorskiej przeszedł zaśpiewany w duecie ze Zbigniewem Zamachowskim  tekst Agnieszki Osieckiej „Czy te oczy mogą kłamać”. Do dziś publiczność domaga się tego wykonania. A i ona do dziś występuje z Zamachowskim a także Wojciechem Malajkatem.

Ma na koncie ponad siedemdziesiąt ról w filmowych i tyleż samo serialowych. Któż nie wspomni szalonej Ewa Wiśniewskiej – włamywaczki z „Pajęczarek” Barbary Hass, w których zagrała w duecie z Marią Pakulnis. Wielu pamięta postać Anny z Dekalogu cz. V Krzysztofa Kieślowskiego. Współpracowała z „Wielkimi” kina i teatru. Na długiej liście reżyserzy – giganci: Krzysztof Kieślowski, Barbara Sass Zdort, Andrzej Wajda, Wojciech Has, Janusz Kondratiuk, Filip Bajon, Janusz Kijowski, Krzysztof Wosiewicz, Andrzej Barański, Janusz Zaorski, Zbigniew Chmielewski, Sylwester Chęciński, Barbara Borys Damięcka, Paweł Karpiński, Krzysio Jaroszyński, Tomek Szatkowski, Siergiej Bondarczuk, Istwan Szabo, Ewa Juchniewicz, Carlo Mazzacurati.

biedrzyńska 30052016 1

Sprawdź także

Posprzątają plaże w Mrzeżynie

Burmistrz Trzebiatowa oraz Burmistrz Goliny są patronami gry miejskiej, która w najbliższą sobotę odbędzie się …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.