niedziela, 22 Wrzesień 2019
Home / PASJE / Najlepsze gimnastyczki artystyczne rywalizują w Mrzeżynie. Zobacz zdjęcia

Najlepsze gimnastyczki artystyczne rywalizują w Mrzeżynie. Zobacz zdjęcia

105 zawodniczek z 24 zespołów z całej Polski stawiło się w hali Mrzeżyńskiego Centrum Sportu aby rywalizować w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Gimnastyce Artystycznej, a także Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Bardzo miłym akcentem dla miejscowych kibiców był występ młodych gimnastyczek, które dopiero od kilku miesięcy trenują w mrzeżyńskim klubie.

– W trakcie rywalizacji w Drużynowych Mistrzostwach Polski wyłaniamy 3 najlepsze zespoły, natomiast Eliminację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tym roku ponownie zostały wznowione. Jest to bardzo budująca impreza, w trakcie której nagradzamy najlepsze zawodniczki z klasy II i klasy III. Udane występy zawodniczek na Olimpiadzie niekiedy przekładają się na otrzymanie powołania do Kadry – podkreśliła Grażyna Biernat, prezes UKS Błękitna Szczecin, współorganizator Mistrzostw. Dwa dni rywalizacji najlepszych gimnastyczek w Polsce w kategorii juniorek młodszych, to piękno sportu, możliwość oglądania ekstremalnych możliwości ludzkiego ciała, rywalizacji, szczęścia i smutku. Oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonali: Józef Domański Burmistrz Elekt oraz Grażyna Biernat, prezes UKS Błękitna Szczecin. Bardzo miłym akcentem dla miejscowych kibiców był występ młodych gimnastyczek, które dopiero od kilku miesięcy trenują w mrzeżyńskim klubie. – Jestem bardzo szczęśliwa z postawy moich podopiecznych – powiedziała Aleksandra Rawicka, trenująca młode gimnastyczki w hali Mrzeżyńskiego Centrum Sportu. – Dopiero zaczynamy zabawę i przygodę z gimnastyką. Obecni trenują trzy grupy wiekowe. Najmłodsza ma 3 latka, najstarsza 13. Przygotowania do występu rozpoczęliśmy miesiąc temu i powiem szczerze jestem zadowolona z moich zawodniczek. Ufam, że za jakiś czas będą mogły wystąpić na prawdziwych zawodach – dodała Aleksandra Rawicka. Oficjalne zakończenie Mistrzostw będzie miało miejsce 29 maja (niedziela) około godziny 18.00.

Sprawdź także

Nabór rozpoczęty – Red Swing Low zaprasza do wzięcia udziału w wielkiej przygodzie

Gryficka Orkiestra Red Swing Low zaprasza do wzięcia udziału w przygodzie, która może okazać się …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.