poniedziałek, 16 Wrzesień 2019
Home / REGION / Koledzy strażacy dziękują Jakubowi Bromie z OSP Trzebiatów za pomoc przy ciężkim wypadku

Koledzy strażacy dziękują Jakubowi Bromie z OSP Trzebiatów za pomoc przy ciężkim wypadku

– To był odruch. Nic wielkiego, wiedziałem, że muszę pomóc. Tak zrobiłby na moim miejscu każdy strażak i ratownik – mówi Jakub Broma, komentując swój udział w sobotniej akcji ratowniczej w Ząbrowie pod Gościnem. To tam około godziny 14.00 zderzyły się dwa auta osobowe. W wypadku ucierpiały cztery osoby, choć łącznie uczestnikami zdarzenia było osiem.

Ząbrowo pod Gościnem (gm. Kołobrzeg) godzina 14.00. To tu dochodzi do zderzenia  dwóch aut. Kierowca jadący Oplem Astra od strony Gościna, którym podróżuje jeszcze trzech pasażerów, zauważa jadący z przeciwka pojazd, który zjeżdża ze swojego pasa ruchu. Próbuje hamować, nie ma jednak szans, by ominąć sunącego prosto na niego Opla Vectrę. Auto uderza w drugi pojazd, samochody wypadają z trasy. Astra przewraca się na bok. Z pojazdu o własnych siłach wydostają się czterej mężczyźni. Ich obrażenia są nieznaczne. Na szczęście jedynie kilka zadrapań.

W gorszym stanie jest rodzina z Vectry. Na całą sytuację najeżdża przypadkowo Jakub Broma. Na co dzień policjant, a także ratownik i strażak OSP Trzebiatów. – Na miejscu wypadku była jedynie policja i jeszcze jeden ratownik, jakiś funkcjonariusz żandarmerii, ale nie znam jego danych. Jechaliśmy razem z żoną. Zaproponowałem, że mogę pomóc. Jestem ratownikiem. Niedługo potem na miejsce dojechali koledzy z OSP Gościno i strażacy z Kołobrzegu. Dołączyłem do nich, oferując pomoc. W sumie najbardziej poszkodowana została rodzina z dwiema dziewczynkami. To oni potrzebowali pilnego zabezpieczenia – mówi Jakub Broma, który zebrał podziękowania od anonimowych internautów, którzy chwalili ratownika i jego kolegów strażaków za profesjonalizm i pomoc na miejscu wypadku. – Moje zachowanie było naturalne, pracowało nas tam kilkanaście osób. I to im wszystkim należy się ukłon, również drugiemu ratownikowi – z żandarmerii – dodaje Jakub.

gryfickie.info fot. e-kg.pl Michał Świderski

Jakub Broma

 

 

 

 

Sprawdź także

Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa w Trzebiatowie

Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu Rejonowego w Gryficach akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.