środa, 22 Styczeń 2020
Home / BROJCE / Chciał przepłynąć na drugi brzeg stawu. Nagle zaczął się topić

Chciał przepłynąć na drugi brzeg stawu. Nagle zaczął się topić

 To tragicznego wypadku doszło w czwartek kilkanaście minut po piętnastej.  27 – letni mieszkaniec gminy Brojce kąpał się w stawie wspólnie ze szwagrem. Nagle mężczyzna zaczął się topić. Na miejsce wezwano strażaków, którzy przeczesali zbiornik, wyławiając kąpiącego się.

27 – latek, który utonął w czwartek po południu w stawie w miejscowości Raciborów, wszedł do wody razem ze szwagrem. Ten jednak został na brzegu. Mężczyzna rozebrał się, miał zamiar przepłynąć na drugi brzeg. Nagle zniknął pod wodą, z brzegu widać było tylko dłonie. Tonący nie wołał pomocy, nie krzyczał. Około 15.30 powiadomionego dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach. Do akcji zadysponowano jednostkę państwowej straży, a także zastęp z OSP Brojce. Strażacy przeczesali zbiornik poszukując ciała. Wreszcie wyłowili 27 – latka. Mężczyzna opiekował się siódemką dzieci, a jego partnerka spodziewała się kolejnego maleństwa. Rodzina otrzymała wsparcie pracowników opieki społecznej. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Gryficach.

gryfickie.info

 

 

Sprawdź także

Tak zagra Orkiestra w Trzebiatowie. Szczegółowy program

W najbliższą niedzielę 12 stycznia w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Trzebiatowie …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.