poniedziałek, 16 Wrzesień 2019
Home / POWIAT / Tragiczny wypadek na trasie między Trzebuszem a Mrzeżynem. Kierująca była nietrzeźwa. Zdjęcia
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tragiczny wypadek na trasie między Trzebuszem a Mrzeżynem. Kierująca była nietrzeźwa. Zdjęcia

Tragedia rozegrała się w nocy z poniedziałku na wtorek na trasie między Mrzeżynem a Trzebuszem. 20 – letnia kobieta kierująca Volkswagenem Golfem straciła kontrolę nad autem, zjechała na pobocze. Samochód dachował. Wypadku nie przeżył jeden z pasażerów – 28 – letni mężczyzna.  Kierująca miała ponad promil alkoholu we krwi.

Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie tuż przed godziną pierwszą w nocy. Do wypadku doszło na trasie pomiędzy Mrzeżynem a Trzebuszem. Jadący od strony Mrzeżyna VW Golf nagle zjechał z drogi do rowu, a następnie dachował. – W pojeździe znajdowało się pięć osób. Kierowała 20 – letnia mieszkanka Powiatu Gryfickiego. Niestety wypadku nie przeżył jeden z pasażerów. 28 – letni mężczyzna zmarł na miejscu – mówi Zbigniew Frąckiewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryficach. – Kierująca autem, jak się później okazało była nietrzeźwa. Badanie wykazało ponad promil alkoholu we krwi – dodaje rzecznik.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwie jednostki PSP z Gryfic oraz jednostkę OSP z Mrzeżyna. A także zespół ratownicy Pogotowia Ratunkowego. – Nasze działania polegały na podjęciu z wraku jednej osoby zmarłej, a także jednego z pasażerów – tłumaczy mł. bryg. Roman Pikulski, zastępca komendanta PSP Gryfice.

Jak ustaliło nieoficjalnie gryfickie.info pasażerowie nadal przebywają w szpitalu. Również 20 – latka, która jest pod dozorem policji. Kobieta nie usłyszała jeszcze zarzutu, ale jest zatrzymana. Policja odmawia komentarza w sprawie przyczyn wypadku. Nieoficjalnie mówi się o nadmiernej prędkości. Oprócz badania poziomu alkoholu, zlecono również testy obecność substancji psychoaktywnych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

gryfickie.info fot. PSP Gryfice

 

 

 

Sprawdź także

Dożynki wojewódzkie w Trzebiatowie. Prezentujemy program

14 września w Trzebiatowie odbędą się Dożynki Wojewódzkie. W tym dniu za udane zbiory dziękować …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.