czwartek, 20 Czerwiec 2019
Home / POLITYKA / Mieszkańcy wybrali gospodarza! Józef Domański wygrywa wybory na burmistrza

Mieszkańcy wybrali gospodarza! Józef Domański wygrywa wybory na burmistrza

Znamy oficjalne wyniki niedzielnych wyborów na burmistrz Trzebiatowa. Wygrywa je miażdżącą liczbą głosów Józef Domański, na które postawił aż 2892 wyborców. Frekwencja kształtowała się na poziomie 36,04%.

Domański uzyskał najlepszy wynik w historii bezpośrednich wyborów na burmistrza Trzebiatowa. Nie zdarzyło się dotąd, by kandydat otrzymał tak duże poparcie. Aż 2892 osoby postawiło na Domańskiego. Pozostali kandydaci zostali daleko w tyle. Na Agatę Wysoczańską zagłosował0 835 osób. Bardzo nikłe poparcie otrzymał Bogusław Barański – 408 głosów oraz Stefan Warcholak – 239. Frekwencja wyniosła 36.04%. Ogółem w głosowaniu wzięło udział 4683, z tego nieważnych  oddano 309. W 23 przypadkach głosujący zakreślili krzyżyk przy dwóch nazwiskach, w 34 w ogóle nie wskazano żadnego kandydata.

wyniki

gryfickie.info

Sprawdź także

Przypadki zachorowań na Odrę w trzebiatowskim przedszkolu

-W naszym przedszkolu wystąpiły przypadki zachorowań na ODRĘ. Prosimy o obserwację swoich dzieci, a w …

17 komentarzy

 1. Sposród tej mizerii Domański był racjonalnym wyborem,ale daleko mu do kandydata idealnego.Mam obawy ,że będzie mentalnym dłużnikiem kolegów ,którzy wynieśli go na piedestał przez co układy będą kwitły. Jego obecność w ratuszu na pewno na jakiś czas spowoduje ,że w gminie będzie lepiej. Moim zdaniem jest to chwilowe lekarstwo dla gminy po Matusie ,aniżeli środek całkowicie oczyszcający gminę z toksyn,ale kto by nie wygrał i tak miałby cięzko,bo fundusze wiąże ręce. Zapowiada się trzęsienie ziemi na stołkach,może zamiast swoich ,czas postawić na młodych i wykształocnych?

  • i niedoświadczonych…

  • Rzeczywiście gburowaty 😉 Kandydat idealny nie istnieje a Pan Józef jest bdb wyborem – nie z uwagi na kontrkandydatów (którzy – zgadzam się – są mierni!) ale dlatego, że potrafi zarządzać i jest człowiekiem rozsądnym. Co do układów, obaw itd – dziwi mnie to, że w tej gminie ciągle propagowany jest strach przed jakimś mistycznym, nikomu bliżej nieznanym układem. Porozumienie ze starostwem musi być bo ciężko coś zrobić bez dobrej współpracy. Dłużnikiem? Nikt niczyim dłużnikiem nie jest, a to że włodarz otacza się – przynajmniej w najbliższym otoczeniu swoimi zaufanym współpracownikami chyba nikogo nie dziwi – a co ma Sitarskiego mąciciela wziąć ? 😉 Młodzi i wykształceni – ok, tylko że wykształcenie ma się nijak do doświadczenia – a młodzi go nie mają więc muszą zaczynać od dołu. Wiem, bo sam mam problem z ludźmi – sami wykształceni – a wiedza tragiczna – co specjalnie nie dziwi.

   • No a kandydat startował z takimi sloganami, jak np. zatrzymać młodych, no a teraz się okazuje droga młodzieży że młody= niedoświadczony! Szok po prostu, ale kto bacznie obserwuje scenę polityczną ten wie, że pozory mylą niestety. A jaki układ? Nie rozśmieszaj any-gbur, a tu i tak nie dają wszystkich koment, tylko jak temu powiatowemu portalowi wygodnie. Jakby było dwrotnie i Domański miał jakies solidne wykształcenie a pozostali nie to zapewne fakt posiadania owego byłby jeden z ważniejszych a tak – to trza pisać o doświadczeniu.

 2. czy wreszcie zostaną wyrzucone przydupasy poprzednika ?
  czekamy……

 3. Lech Mularczyk

  fortuna kołem się potoczyła, kilka lat temu miał być zwolniony od razu kiedy do urzędu wejdzie dr burmistrz wytrzymał 6 lat będąc czasami poniżany, ostatnie tyg w pracy to horror naciskano żeby się, wycofał z kandydowania nie zmienił zdania i dzisiaj jest burmistrzem, pokazał sportową duszę życzę owocnej pracyPanie burmistrzu,trafnych decyzji dla dobra nas wszystkich Powodzenia!!!

  • A może wytrzymał 6 lat bo jednak ówczesny burmistrz nie zwalniał wszystkich po linii politycznej tak jak robili to Idziemy Razem vel PO?

 4. Przed wyborami obserwowałam zmagania kandydatów i największą uwagę skupilam na panu Baranskim. Jak on zapewniał jakoe to on ma poparcie az dziw bierze że mozna być tak bezkrytycznym wobec wlasnej osoby. Panie Barański czy pan jest tak głuchy i ślepy, ze nie widzi i nie slyszy pan co o panu mówią ludzie w trzbiatowie i okolicach? Ludzie mają pana dosyć uwazaja pana za człowieka bez honoru! Maja dość zaczepiania na ulicy klepania po plecach uścisków pańskiej dłoni i skamlania o glos. Nachodzil pan ludzi po domach którzy dla swietego spokoju zapewniali o poparciu ale nie wszscy bo ktos wezwal na pana policje. Startuje pan na wszystkie stołki w okolicy , chcial pan nawet objąć schede po żonie odpowiadając wszędzie ze pan ma najlepsze kwalifikacje i tylko pan jest w stanie pociągnąć to dalej bo pan najlepiej wie jak robiła to żona. Na plakatach wyborczych mial pan hasło nie ukladom a pan jest w stanie podpisac pakt nawet z diabłem za ciepłą dobrze płatną posadke. Z tego co mi wiadomo byl juz pan kierownikiem dyrektorem vice burmistrzem i zawsze konczyl pan tak samo czyli dziekowano panu za współpracę! Jest pan radnym 4 lub 5 kadencję i co udało sie panu osiągnąć? Idac na spacer na stadion czy do parku ulicami sportową Waryńskiego czy Poniatowskiego mozna sobie nogi połamać bo ulice dziurawe i chodniki krzywe a jak sie nie myle to pana okreg wyborczy !!!! Wstyd i żenada !!! Po tym co ludzie gadaja zastanawiam sie cz w pana otoczeniu nie ma nikogo życzliwego aby powstrzymał pana od ciaglego ośmieszania się? Może znajdzoe się jakas życzliwa osoba która panu w koncu powie z dobrego serca że nie ma pan zaufania i szacunku wsrod mieszkańców ze to jednak nie pada deszcz. A pan weźmie sobie to do serca i przestanie pchac się gdzie pana nie chcą! Pozdrawiam

  • Zgadzam się z wypowiedzią Anonima. Chciałabym jeszcze dodać że kandydat rozdawał kawe w autobusach wstrzymując odjazd. Wie pan co ? Jak się chce pokazać ludziom to się robi wiec przedwyborczy na który przychodzi dobrowolnie każdy kto chce a nie na siłę chce pan ludzi uszczęśliwić. Ale pan tego nie zrobił bo nie miał pan nic ciekawego do powiedzenia i wiedział pan że pana czcze gadanie nikogo nie przekona! Chciałam jeszcze powiedzieć że na fb moim zdaniem groził pani Jadwidze M. stwierdzając że ma działalność gospodarczą a życie będzie się dalej toczyło po wyborach tzn co? Gdyby został pan burmistrzem to mściłby się pan na ludziach którzy pana nie popierali i głośno wyrażali swoją opinie na ten temat. Dziwię się ze pani Jadwiga nie zareagowała na to wogóle.

 5. I tego panu życzę panie Baranski ☺

 6. Bardzo asekuracyjny portal. Nie bójcie się, wojna nie wybuchnie i nie będzie żadnego międzynarodowego skandalu – jak ktoś wpisze się bez cenzury! Teraz po wygranych wyborach przez pana Domańskiego zacznie się „koncert życzeń” i oczekiwań. Może w końcu zacznie się coś dziać w tej mieścinie ?

 7. Barański niech uczy wf

 8. Tylko pytanie jest takie. Czy Pan Domański bedzietakim super gospodarzem gminy jak był dyrektorem fabryki mebli? Oby nie bo w miejscu gdzie były meble kamień na kamieniu nie został. Ludzie poszli na bruk a pan dyrektor na jeszczecieplejszy sołeczek w rejonie dróg. A czym może się pochwalić za swojego dyrektorowania w drogach? Dziury w ulicach i chodnikach jak były tak są nadal. Chyba, że wyremontowana ulica okrzei na ktorej mieszka pan dyrektor? Ludzie walczyli z układem pana Ruszkoskiego ateraz został wybrany jeden z najjaśniejszych punktów tego samego układu. Ot i historia zatoczyła koło.

 9. jedyny rozsądny wybór..coś o tym wiem.Powodzenia P.Józefie

 10. Pan Domański odpowiada też za gradobicie, trzęsienie ziemi, epidemię grypy i pomór świń. Fabryka mebli w Trzebiatowie, POM, Zakłady mleczarskie upadły – bo to była zmierzona polityka Balcerowicza, a tak naprawdę Sorosa.” Pretensje do Lodzi, że z kurami spać chodzi”. Drogi w Trzebiatowie są w dobrym stanie, zadbane. Ja nie mieszkam w Trzebiatowie, tylko w dużym mieście 🙂 i uważam, że Trzebiatów jest w miarę zadbany. Co wyróżnia mieszkańców Trzebiatowa – to niespotykane w innych miasteczkach: chamstwo, wandalizm, zawiść i degeneracja. Jednym słowem, ilość przychlastów na 1m.kw przekracza wszelkie normy. W Gazecie Krakowskiej był artykuł polecający Trzebiatów, Mrzeżyno, Niechorze jako dobre miejsca do wypoczynku. Wspomniano też pozytywnie o panu dyrektorze dróg, że drogi są zadbane, sprzątane. Wam, trzebiatowskim łyczkom to nikt nie dogodzi. Czego chcecie pastuchy…pałaców? Co wy zrobiliście dla swojego miasta?

 11. Już widać ZMIANĘ- wczoraj 2 Strażników Gminnych widziano w Trzebiatowie pod murami nad Regą i w okolicach Elektrowni wodnej -NA PIECHOTĘ!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.