Home / POLITYKA / Prohibicja w gminie Trzebiatów? Burmistrz uchyla zarządzenie, ale to nie koniec walki
DCIM100MEDIADJI_0036.JPG

Prohibicja w gminie Trzebiatów? Burmistrz uchyla zarządzenie, ale to nie koniec walki

Niewiele brakowało a w gminie Trzebiatów straciłoby rację bytu kilkadziesiąt sklepów i punktów, w których sprzedaje lub serwuje się alkohol. Wszystko za sprawą koncepcji pełniącego obowiązki burmistrza Marka Olszewskiego, który 9 maja wydał zarządzenie określające na nowo odległość punktów sprzedaży  m.in. od przedszkoli, szkół, obiektów sakralnych czy wojskowych.

Zarządzenie wydane 9 maja przez Marka Olszewskiego wprowadziło w osłupienie niejednego sprzedawcę z Trzebiatowa, a także Mrzeżyna i miejscowości gminnych. Miało ono – jak czytamy w dokumencie –  jednoznacznie określić zasady usytowania miejsc sprzedaży i podawania alkoholu na terenie gminy jak tego wymaga art. 12 ust 2 O wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Wedle zarządzenia miejsca sprzedaży alkoholu miałby być usytuowane w odległości nie mniejszej, niż 50 metrów od: placówek oświatowo – wychowawczych, placów zabaw, parku miejskiego, obiektów koszarowych, sportowych i kultu religijnego. – To niemalże próba wprowadzenia prohibicji w gminie – mówią właściciele kilkunastu punktów z Trzebiatowa, którym niedługo wygasa koncesja na sprzedaż napojów wysokoprocentowych. Większość z nich w myśl nowych zasad nie miałaby szans na otrzymanie nowej decyzji. – Raz, że to zamach na handel, dwa rujnowanie budżetu, bo w końcu pieniądze ze sprzedaży alkoholu to całkiem pokaźne wpływy do gminnej kasy. To jak przysłowiowe wylanie dziecka z kąpielą. A przecież pan pełniący obowiązki burmistrza miał tylko administrować do czasu wyboru nowej władzy. Tymczasem próbuje wprowadzać swoje porządki w sposób pokraczny – dodają w rozmowie z gryfickim.info.

Ostatecznie, Marek Olszewski w kilka dni później – 13 maja po spotkaniu konsultacyjnym z sołtysami i radami osiedli uchylił zarządzenie. Pozostawiając rozstrzygnięcie radzie gminy, której przedłoży stosowny projekt uchwały w czasie najbliższej sesji.

DCIM100MEDIADJI_0036.JPG
DCIM100MEDIADJI_0036.JPG

gryfickie.info

Sprawdź także

Wieczór Czterech Świec w Trzebiatowie

Trzebiatowski Ośrodek Kultury oraz Proboszczowie Parafii Rzymskokatolickiej, Ewangelicko-Augsburskiej, Prawosławnej i Greckokatolickiej zapraszają na XXIV Spotkanie …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.