Home / REGION / Ognisko na plaży w promieniach zachodzącego słońca? Dlaczego nie!

Ognisko na plaży w promieniach zachodzącego słońca? Dlaczego nie!

Być może już od nachodzących wakacji będzie można rozpalać ogniska na plaży. Teraz za taką przyjemność można zapłacić mandat od 50 nawet do 5 tysięcy złotych. Sam Marek Gróbarczyk, minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej nie ma nic przeciwko temu.

Póki, co w Polsce obowiązują bardzo rygorystyczne przepisy dotyczące możliwości rozpalania ognisk na plaży. Zwłaszcza od ubiegłego roku, gdy zaostrzono ustawę. Wcześniej, aby posiedzieć na plaży przy ogniu trzeba było mieć zgodę urzędu morskiego. Najczęściej o pozwolenia występowały duże ośrodki, hotele czy pensjonaty organizujące dla swoich gości różnego rodzaju imprezy nad brzegiem morza.

 W kwietniu tego roku trzy urzędy morskie: ze Szczecina, Gdyni i Słupska wystąpiły do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej i zmianę przepisów w tym zakresie. Pozytywnie do sprawy nastawiony jest minister Marek Gróbarczyk, który stwierdził, że jako „stary harcerz” nie ma nic przeciwko rozpalaniu ognisk na plaży. Zwłaszcza, że w większości krajów nadmorskich przepisy w tej kwestii są bardzo liberalne. Oczywiście wszystko musi odbywać się z zachowaniem zasad porządku i bezpieczeństwa. Zmiany mogą wejść w życie już od najbliższych wakacji.

plaża2

gryfickie.info

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.