piątek, 24 Styczeń 2020
Home / GRYFICE / Prof. Dariusz Rosati gościem III Forum Społeczno – Gospodarczego w Gryficach
SONY DSC

Prof. Dariusz Rosati gościem III Forum Społeczno – Gospodarczego w Gryficach

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie oraz wydział ekonomii i pedagogiki w Gryficach zapraszają na III Gryfickie Forum Społeczno – Gospodarcze, które zaplanowano 13 maja w piątek o godzinie 10.00.

Forum Społeczno – Gospodarcze to cykl spotkań, na które zapraszani są przedstawiciele różnych środowisk. Celem inicjatywy jest wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami samorządu lokalnego i administracji rządowej, przedsiębiorcami, reprezentantami instytucji rynku pracy oraz otoczenia biznesu, organizacjami społecznymi oraz sektorem nauki i edukacji a także ekspertami.

Jak zauważają organizatorzy współpraca na linii – uczelnie – biznes i administracja samorządowa ma kluczowe znaczenie. Gośćmi i jednocześnie prelegentami III Forum w Gryficach będą prof. Dariusz Rosati poseł do Parlamentu Europejskiego, Olgierd Geblewicz marszałek województwa a także dr Magdalena Kotnis, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego i prof. Aneta Zelek, reprezentująca Zachodniopomorską Szkołę Biznesu.

Tematy o których będą dyskutować uczestnicy spotkania to m.in. możliwości i bariery rozwoju lokalnego w wyniku powiązań funkcjonalnych; uwarunkowania i kierunki rozwoju Gryfic i gmin powiatu gryfickiego w oparciu o powiązania funkcjonalno-przestrzenne w kontekście strategii rozwoju województwa zachodniopomorskiego. Prof. Rosati wystąpi z wykładem zatytułowanym: Obszary funkcjonalne – nowe mechanizmy realizacji polityki spójności UE w latach 2014-2020 zaś marszałek Geblewicz przybliży uczestnikom forum temat związany z Wyzwaniami i perspektywami rozwoju obecnymi w strategii województwa zachodniopomorskiego.

gryfickie.info

 

Sprawdź także

Decyzja lokalizacyjna dla rurociągu Baltic – Pipe

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe. Decyzja …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.