poniedziałek, 17 Czerwiec 2019
Home / GRYFICE / Prof. Dariusz Rosati gościem III Forum Społeczno – Gospodarczego w Gryficach
SONY DSC

Prof. Dariusz Rosati gościem III Forum Społeczno – Gospodarczego w Gryficach

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie oraz wydział ekonomii i pedagogiki w Gryficach zapraszają na III Gryfickie Forum Społeczno – Gospodarcze, które zaplanowano 13 maja w piątek o godzinie 10.00.

Forum Społeczno – Gospodarcze to cykl spotkań, na które zapraszani są przedstawiciele różnych środowisk. Celem inicjatywy jest wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami samorządu lokalnego i administracji rządowej, przedsiębiorcami, reprezentantami instytucji rynku pracy oraz otoczenia biznesu, organizacjami społecznymi oraz sektorem nauki i edukacji a także ekspertami.

Jak zauważają organizatorzy współpraca na linii – uczelnie – biznes i administracja samorządowa ma kluczowe znaczenie. Gośćmi i jednocześnie prelegentami III Forum w Gryficach będą prof. Dariusz Rosati poseł do Parlamentu Europejskiego, Olgierd Geblewicz marszałek województwa a także dr Magdalena Kotnis, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego i prof. Aneta Zelek, reprezentująca Zachodniopomorską Szkołę Biznesu.

Tematy o których będą dyskutować uczestnicy spotkania to m.in. możliwości i bariery rozwoju lokalnego w wyniku powiązań funkcjonalnych; uwarunkowania i kierunki rozwoju Gryfic i gmin powiatu gryfickiego w oparciu o powiązania funkcjonalno-przestrzenne w kontekście strategii rozwoju województwa zachodniopomorskiego. Prof. Rosati wystąpi z wykładem zatytułowanym: Obszary funkcjonalne – nowe mechanizmy realizacji polityki spójności UE w latach 2014-2020 zaś marszałek Geblewicz przybliży uczestnikom forum temat związany z Wyzwaniami i perspektywami rozwoju obecnymi w strategii województwa zachodniopomorskiego.

gryfickie.info

 

Sprawdź także

Letni ogródek gastronomiczny w sercu Gryfic?

Burmistrz Gryfic zaprasza podmioty zainteresowane urządzeniem i funkcjonowaniem letniego ogródka gastronomicznego zlokalizowanego w pierzei północnej …

Jeden komentarz

  1. Ponieważ to Forum gospodarcze to może Rosati poprosi by w ramach poprawy gospodarki wyremontowano ul. Wałową. Panie Rosati –zrób Pan coś konkretnego poza bla,bla bla

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.