środa, 23 Październik 2019
Home / GRYFICE / Wystartował XVII rajd po Ziemi Trzebiatowskiej! Młodzi maszerują i poznają region

Wystartował XVII rajd po Ziemi Trzebiatowskiej! Młodzi maszerują i poznają region

1-3


 

 

 

 

Aż dwustu uczestników bierze udział w rajdzie po Ziemi Trzebiatowskiej, który wystartował w sobotę rano. Młodzież i ciut młodsi uczestnicy w pierwszym dniu przygody mieli do pokonania trasę z Kłodkowa do Trzebiatowa. – Oczywiście maszerujemy szklakami poza trasą główną, a uczestnicy po drodze muszą na punktach kontrolnych odpowiadać na rozmaite pytania – tłumaczy Jerzy Kazimierz Rachański z PTTK Baszta Kaszana.

Maszerują po raz siedemnasty. W tegorocznej odsłonie rajdu bierze udział rekordowa liczba uczestników z całego regionu. Aż dwustu ochotników stanęło na starcie w Kłodkowie. – To długoletnia tradycja. Nasz rajd odbywa się na pamiątką nadania miastu praw miejskich – 6 maja 1277 roku. Są z nami nie tylko grupy z Trzebiatowa, ale także z Gryfic i Kołobrzegu – tłumaczą organizatorzy, dodając, że rajd na stałe wpisał się kalendarz wiosennych imprez krajoznawczo – turystycznych w regionie. Dzisiejsze zmagania uczestnicy zakończą na terenie przystani kajakowej w Trzebiatowie, gdzie czeka na nich poczęstunek. Jutro marsz po mieście oraz wielki finał.

Sprawdź także

Festiwal o „Złoty Klucz”

Będzie to już 17. edycja festiwalu, w trakcie którego swoje talenty zaprezentują osoby niepełnosprawne. Organizatorem …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.